Jako chameleon

1. června 2011 v 19:41 | ajinak |  Zápisky
Nemám ráda změny. Tím, co dělám, to ale vytrvale popírám.

Přebarvení a vlastně i další úpravičky a zjednodušení svých stávajících stránek jsem měla už nějakou dobu v hlavě. Když jsem pak chystala náhled těch předchozích pro srovnání, narazila jsem na design ještě o fous starší... a pak ještě jeden, druhý, třetí (kdy už se o designu snad ani nedá mluvit). Někdy se člověk až podiví, kolik banálních vzpomínek se stihlo za poslední roky vykouřit z hlavy. Už se o mě zase pokouší nostalgie - vezmu to ale tematicky a ve zkratce.

Cesta k vlastnímu portfoliu "na síti" byla trnitá, nepočítám-li portfolia fungující přičiněním jiných (za všechny stačí zmínit to na deviantartu). Od rubriky "Galerie" na mém prvním, tematicky hodně roztříštěném blogu (2006), přes první pokusy o webové stránky ještě na bezplatném (kvalitou a výpadky tomu odpovídajícím) hostingu. Úvodní příspěvek tyhle první pokusy hezky odráží:

24.5.08
Tak jsem se rozhodla popracovat na nějaké té provizorní stránce, která snad časem bude i vypadat k světu..zatím tu najdete akorát ty dva rozpracované obrázky.. pokusím se o jakž takž pravidelnou aktualizaci :)

Stejně jako úryvek toho posledního:

3.12.08
Oficiálně pozastavuji tyhle stránky. Nové (a možná i důstojnější té informatiky) už jsou rozpracované, takže jen co bude čas, dokončím je a dám vědět. ...


Dokončení na sebe nenechalo dlouho čekat. Ajinak sbalila svých pět švestek, vyvěsila na někdejšího "dis-grafika" takovouhle pěknou ceduli...


...a už se vesele stěhovala na nové, adresou o něco výstižnější stránky. O jejich důstojnosti vzhledem k informatice (a grafice) by se ale dalo s úspěchem polemizovat:


Ani další předělávka zhruba o půl roku později na tom nebyla o moc lépe, i když vznikala v přímé souvislosti s jedním školním předmětem a k prostému HTML kódu se pomalu přidružily první pokusy s PHP a databázemi. To ovšem navenek není znát:


Další mezifáze už vezmu jen tak letmo, u těch zelených jsem zůstala vcelku dlouho. Hlavní změnou v tomhle roce byl ale přesun na vlastní doménu (konečně):Letos na konci února se mi zachtělo světlejší barevnosti, okořeněné špetkou minimalismu (aspoň ve srovnání s předchozími verzemi):


Cappucino nebylo špatné, což o to. Změna je ale život a já už dlouho měla v hlavě něco ještě o fous jiného. Před týdnem přišla náhlá inspirace, pár večerů se pilně předělávalo... a teď zas zpátky k učení.

Jak tedy vypadají stránky teď? Znovu jsem si zamilovala modrou, asi je to znát. A řekla bych, že u téhle podoby nějakou dobu vydržím:

PS: Náhled je opravdu jen náhled, úvodní obrázek se i mění. Naživo ke shlédnutí přímo na stránkách:
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Tereza Matoušková Tereza Matoušková | E-mail | Web | 1. června 2011 v 21:29 | Reagovat

Musím říct, že se mi modročerná verze líbí víc, než předešlá, která už mi přišla taková prázdná. :-)

2 ajinak ajinak | 1. června 2011 v 22:05 | Reagovat

[1]: Tak to mě těší :) Měla jsem z toho podobný pocit. Ono už to, že jsem stránky překopala jen po nějakých třech měsících, mluví samo za sebe..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama